Kodėl kanapė?

Viena iš didžiausių žmonijos užduočių yra išsaugoti mūsų Žemę mažinant sąlygas šiltnamio efektui plėstis. Ir čia pagrindinis dėmesys yra sutelktas į išmetamo CO2 kiekio mažinimą. Tradiciniai namai, juos statant ir eksploatuojant, į atmosferą išmeta apie 50% anglies dioksido. Tyrimai parodė, kad iš kiekvieno m2 sienos tradiciškai pastatyto namo buvo išmesta į atmosferą iki 200kg CO2 . Greitai augančios kanapės ypač švarina mūsų ora – kaupia anglį ir išskiria deguonį. Kanapių rūšys, naudojamos pramonėje turi labai mažą THC (delta 9 tetrahidrokanabinolis) kiekį. Toks kiekis žmogaus psichikos neveikia. Naudojant seniai žinomas ir dabar naujai pritaikomas technologijas, kaip, statybines medžiagas iš kanapių, galime blokuoti maždaug 110kg CO2 vienam m3 sienos. Tokiu būdu CO2 emisiją statybose galime sumažinti iki nulio ar net mažiau.

Namai iš kanapių kvėpuoja

Kanapių betono siena

Kanapių medžiagos, naudojamos statybose, yra visiškai natūralios ir neturi jokių toksinių medžiagų. Kanapiu betono sienos, grindys ar lubos turi savybę kvėpuoti ir optimizuoti drėgmę patalpose, o ši problema, būdinga modernuose tradicinės statybos būstuose.
Pramoninės kanapės plačiai naudojamos pasaulyje virvių, rūbų, popieriaus, automobilių detalių, medicininių ir kosmetinių priemonių, maistinių medžiagų ir statybinių medžiagų gamybai.

1940 m. Ford pagamintas naudojant plastmasę iš kanapių


Šio, pilnai funkcionuojančio, motorolerio plastikinės dalys – iš kanapių.


Tokių namų ar net didelių, visuomeninės paskirties pastatų (čia yra Alternatyvių technologijų centras Welse), naudojant kanapes kaip statybinę medžiagą, pasaulyje kasmet pastatoma tūkstančiais.

Mes galime Jums suprojektuoti ir pastatyti visiškai naturalų, sveiką ir aplinką tausojantį namą. SUSISIEKITE!